top of page

REIKI


Jedná sa o inteligentnú liečivú "vermírnu" energiu, ktorá nás všade obklopuje. Táto energia je dostupná pre všetkých a každý má právo ju používať. Pomocou tejto terapie naštartujeme samouzdravujúce schopnosti tela a nastolíme energetickú rovnováhu vo vašom tele. Veríme že liečba reiki technikou sa využívala po tisícročia. Reiki, ktorá sa dnes vyučuje a využíva, znovuobjavil a preskúmal japonský kresťanský teológ Dr. Mikao Usui približne pred 180 rokmi.

„Vnímame energiu, je všade okolo nás. Je v každom slove, pohybe, veci… Energia je život, život si ty.“ - Daniel Sárkány


Ako to funguje?

Ako úvádzame vyššie každé ľudské telo má samo-regeneračnú schopnosť potrebnú na ošetrenie (opravu) poškodených orgánov, alebo častí v ľudskom tele. Z dôvodu nevyváženej energie v ľudskom tele dochádza k chorobám a zdravotným problémom. Reiki energia, ktorá prostredníctvom terapeuta prúdi do tela na postihnuté miesto, obnovuje túto samo regeneračnú schopnosť v ľudskom tele.Pre koho je táto terapia vhodná?


Pre každého, kto chce zmeniť svoj život k lepšiemu a je pripravený zmenu prijať. Bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu či vierovyznanie.


S čím vám môže táto terapia pomôcť:

 • naštartovať samoozdravovacie procesy v tele,

 • uvoľnuje stres,

 • uvoľnuje napätie v tele a svaloch,

 • pri celkovej únave, úzkosti a migrénach,

 • pri depresii a smútku,

 • má celkovo ukľudnujúci efekt, vhodné napr. pred operáciou alebo skúškou,

 • pri psychických, citových a emočných problémoch,

 • pri chronických bolestiach,

 • pri rôznych fóbiach a závislostiach,

 • pri rekonvalenscencii a pooperaćných stavoch,

 • zvýšuje životnú energiu,

 • a omnoho viac...

Táto terapia nemá žiadne kontraindikácie.


Aký je to pocit?


Spočiatku chvíľu trvá kým sa myšienky ukľudnia, postupne však príde pokoj a úplne uvoľnenie. Môžete pociťovať príjemné teplo, ktoré sa postupne rozlieva po celom tele. Niekto pocituje tlak, mravčenie, pŕhlenie, nič. Každá reakcia je správna reakcia, je to dôsledok toho ako telo vníma energiu. Každý sme iný a preto môžme aj inak reagovať. Výsledok to neovplyvňuje. Ak cítite únavu, stres, vyčerpanie, opakujúce sa bolesti po celom tele tak skúste túto terapiu ktorá nastolí energetickú rovnováhu vo vašom tele. Niekedy je lepšie raz vyskúšať ako sto krát počuť.Ako prebieha SEDENIE?

 • Vysvetlíme si priebeh terapie ako a či sa chcete na niečo konkrétne zamerať (10min).

 • Následne v stoji harmonizujeme auru a čistíme čakry, potom si klient oblečený ľahne na masérsky stôl a relaxuje.

 • Prebehne energetické napojenie a postupné spustenie energetickej terapie v tele pomocou jemných dotykov. Klient pocituje príjemné teplo.

 • Po ukončení terapie sa klient cíti uvoľnený a uzemnený.

 • Preberieme si čo sa udialo a ako bude dobré ďalejpostupovať.

 • Po ukončení je potrebné aby ste sa najbižších 12 hodín nekúpali ani nesprchovali (výnimkou je zmytie vlasov)


Sedenie môžete absolvovať dvoma spôsobmi. Prvá môžnosť je skrátená celotelová terapia v dĺže 60 minút, ktorá naštartuje samouzdravovací mechanizmus v tele alebo sa môžeme po vstupnej konzultácií zamerať len na problémové miesto tzv. nato čo vás aktuálne najviac trápi. Druhá môžnosť je raz tak dlhá celotelová terapia v dĺžke 120 minút, kde máme priestor sa detailnejšie zameriať na každú časť vášho tela. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu odporúčame absolvovať dlhšie sedenie.Ako vznikla táto terapia ?


Reiki znovu založil v druhej polovici 19. storočia v Japonsku kresťanský mních Dr. Mikao Usui. Od roku 1991 existuje organizácia Reiki pochádzajúca z Nemecka – Reiki Association International. Dnes zastupuje R.A.I. podľa Dr. Usuiho kresťanskú stránku Reiki a momentálne je najväčšou ideovou liečiteľskou organizáciou na svete. R.A.I. definuje Reiki ako inteligentnú božskú "vesmírnu" energiu, ktorá slúži výlučne na liečenie, liečiteľstvo a zachovanie zdravia ľudí, zvierat a rastlín. Reiki harmonizuje, podporuje riešenie blokov, aktivizuje samo liečiace schopnosti, privádza liečivú energiu, mierni a odstraňuje bolesti. Reiki slúži odbúravaniu stresu, transformuje energie, podporuje náš spirituálny rast a vedomie. Reiki pomáha pri liečbe s psychikou, citových, emočných problémoch, znižuje symptómy, únavu, stres, smútok a letargiu. Pomáha pri únave, úzkosti, depresii, fóbiách, závislostiach...


Na záver vám chceme informovať že poskytované terapie nenahrádzajú prácu zdravotných odborníkov a pracovníkov. Právo zaručené ústavou nám umožňuje využiť poznatky získané absolvovaním kurzov a seminárov k poradenskej činnosti v snahe pomôcť iným ľuďom. Neodporúčame našim klientom prerušenie liečby klasickou medicínou, alebo ukončenie užívania liekov bez predchádzajúcej konzultácie so svojim lekárom.

Cenník Reiki terapie


Sednie vykonáva Juraj Pálka /0940 212 114

Terapia v trvaní max. 60 minúť - 40

Terapia v trvaní max. 120 minúť - 7078 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page